Kurumsal Blog
Site Slogan

30 Milyonluk proje ile Ferhat, Şirin’ine 23 Nisan’da kavuşuyor

Sinan HARMANCI/AMASYA, (DHA) – AMASYA Belediyesi’nin yerel imkanları ile 2 yıl önce temeli atılan 970 metre uzunluğundaki Ferhat Tüneli, 23 Nisan’da trafiğe açılacak.
Amasya Belediyesi tarafından yaptırılan 970 metre uzunluğundaki Ferhat Tüneli inşaatında 300 metre yol kat edildi. Projenin maliyeti 30 milyon lira olarak belirlendi. Amasya şehir trafiğinin rahatlatılması planlanan projeyle Harşena Dağı’nın altından, Nergiz Mahallesi’nden başlayan tünel inşaatı, Kurşunlu Mahallesi İstasyon Caddesi’ne bağlanacak. Ferhat Tüneli’nin son aşama çalışmalarını yerinde inceleyen Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e, Amasya Valisi Osman Varol, Ak parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamdi Yanık ve inşaatın yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Ferhat Tüneli’nin son durumunu inceleyen Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Tahmin ettiğimiz zamandan çeşitli sebeplerden dolayı biraz gecikmemiz oldu. Müteahhit firmamıza yaklaşık 3 aylık süre uzatımı verdik. İnşallah Ferhat tünelimizi müteahhit firmamızda 23 Nisan’a kadar da bu tüneldeki tüm imalatları bitirip, trafiğe açma ile ilgili bir öngörüsü var. İnşallah onu gerçekleştireceğiz. Amasya’daki en büyük projelerimizden bir tanesi gerek fiziki anlamda, gerekse ekonomik anlamda baktığımızda yaklaşık kamulaştırılmaları ile beraber 30 Milyon liraya mal olan, tamamen Belediye’nin yerel imkanları ile yapmış olduğu ve Amasya trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağına inandığımız önemli bir projemiz. Amasya’mıza hayırlı uğurlu olsun. 23 Nisan’da inşallah hep beraber açılışını birlikte yaparız” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Yoruma kapalı.